Rocbinda - barevné povrchy vozovek

Barevné povrchy vozovek s vysokým smykovým třením.

Provádíme barevné povrchy vozovek s vysokými protismykovými vlastnostmi systémem „Rocbinda".

Jsme výhradními zástupci tohoto systému od firmy Jobling Purser Ltd.

ico barevne povrchy vozovek

REFERENCE

12
26
IMG 1867
Cyklopruhy Vrsovicka 03

Vlastnosti

Systém zajišťuje zkrácení brzdné dráhy vozidla o 33% za mokra. Je vhodný na všechny nebezpečné úseky na silnicích, kde je třeba zajistit zvýšené brzdné účinky vozidel (oblouky, sklonové poměry, příjezdy ke křižovatkám, přechodům pro pěší, sjezdy z dálnic atd.).

Provádí se pokrytím živičných nebo betonových povrchů kombinací specielního nátěru a kvalitního kameniva.

Využívá polyurethan kaučukovou technologii. Systém je využíván ve vyspělých zemích celého světa. Rocbinda může být využita ve spojení s mnoha druhy kameniva,buď v přírodních barvách nebo i předpigmentovánými k získání široké nabídky barevných povrchů.

S excelentní vazební silou jako ocel, byl systém nezávisle testován a výsledky potvrdili, že vydrží až do 3 500 těžkých nákladních vozidel za den na asfaltových i betonových površích po dobu 6 až 10 let.

Vylepšená technologie pigmentace nyní dovoluje nabídnout našim zákazníkům celou paletu barevných povrchů. Mnoho různých aplikací jako je například vyznačení parkovacích míst pro vozidla tělesně postižených, cyklostezky, pruhy pro autobusy, pásy pro zklidnění dopravy a přechody pro chodce, jsou nyní možné skrze paletu standardních barev (červená, modrá, zelená, žlutá, bílá a další) buď s druhem kameniva pro chodce (0,8 – 1,5 mm) nebo s druhem kameniva na silnice (1 – 3mm).

Pro danou situaci nebo problém Vám zpracujeme návrh řešení.

Test Rocbindy - srovnání brzdné dráhy dvou vozidel

Pokládka rocbindy, Zlín

Možnosti použití a vlastnosti

Systém Rocbinda je vhodný na všechny nebezpečné úseky na silnicích, kde je třeba zajistit zvýšené brzdné účinky vozidel a zlepšit protismykové vlastnosti povrchu vozovky. Ale nejen tam. Výborně se hodí na mosty, lávky, rampy, schody, pěší zóny, parky, prostě všude tam, kde je potřeba drsný povrch.

a na všechny barevné plochy, kde je potřeba vyznačit:

Aplikace systému Rocbinda se provádí pokrytím živičných nebo betonových povrchů kombinací specielní kaučukové pryskyřice a velmi kvalitního kameniva s vysokou tvrdostí (obvykle čínský nebo guayanský bauxit s hodnotou PSV vyšší než 70 dle EN 1097-8).

S excelentní vazební silou jako ocel, systém byl nezávisle testován a výsledky potvrdily, že vydrží při zatížení až do 3500 těžkých nákladních vozidel za den na asfaltových i betonových površích po dobu 6 až 10 let.

bridlice IMG 1880

Systém Rocbinda může být využit ve spojení s mnoha druhy kameniva, buď v přírodních barvách nebo i předpigmentovánými, k získání široké nabídky barevných povrchů. Vylepšená technologie pigmentace nyní dovoluje nabídnout našim zákazníkům celou paletu barevných povrchů.

Systém Rocbinda je v kombinaci s různým přírodním kamenivem s nižší hodnotou PSV vhodný také k použití jako dekorativní povrch tam, kde vysoké protismykové vlastnosti nejsou vyžadovány.

Systém Rocbinda působí jako vodě nepropustná vrstva a tím zvyšuje životnost stávajícího povrchu.

Systém Rocbinda je úspěšně využíván ve vyspělých zemích celého světa.

roc cesky